Telewizja uniwersytecka to nowoczesne narzędzie komunikacji, promocji, edukacji oraz popularyzacji nauki.

UNIWIZJA – telewizja Uniwersytetu Szczecińskiego oficjalnie zainaugurowała działalność 27 stycznia 2023 roku. W wydarzeniu udział wzięli m.in. prof. dr hab. Waldemar Tarczyński, Rektor US wraz z członkami kolegium rektorskiego, dyrektorzy instytutów, dziekani wydziałów, wykładowcy, pracownicy administracyjni oraz studenci. Gościem specjalnym była Beata Tadla – dziennikarka radiowa i telewizyjna.

UNIWIZJA to profesjonalne studio, reżyserka, makijażownia i garderoba.

Studio zostało wyposażone w greenbox (8m x 11m oraz 2,7m x 4m), który idealnie współpracuje z kamerami cyfrowymi. Studio posiada również mobilny mikser produkcyjny firmy Blackmagic Design. Urządzenie zapewnia emisyjny standard obsługi wydarzeń live i zapewnia strumieniowanie transmisji na żywo za pomocą m.in. serwisu Youtube, Vimeo czy Facebook.

Do zadań pracowni należy m.in. prowadzenie działalności telewizyjnej, przygotowanie materiałów audiowizualnych czy organizacja procesu produkcji telewizyjnej. To tu studenci US będą mogli poznawać tajniki pracy dziennikarza telewizyjnego, stanąć za kamerą, czy uczyć się montażu.

Od wielu miesięcy realizowane są materiały filmowe, które pokazują czym żyje Uczelnia i studenci. Jesteśmy z kamerą i mikrofonem podczas interesujących wydarzeń np. Dni Otwartych, Juwenaliów czy konferencji. Relacje z wydarzeń publikowane są na oficjalnej stronie internetowej Uniwersytetu Szczecińskiego. Materiały dystrybuowane są też w mediach społecznościowych wydziałów i instytutów, a nierzadko profilach studentów, przed którymi otwieramy szeroko drzwi.